Aplikacje internetowe

Bełdziowe spojrzenie na aplikacje internetowe

Nosił wilk razy kilka …

Jak można było zauważyć w czwartek treść bloga się trochę zmieniła :) Została ona (tak samo jak komentarze) podmieniona. Dla osób którym nie było dane zobaczyć tego zjawiska screen:

Niestety nie znam przyczyny błędu, ponieważ Progreso trzyma logi tylko z aktualnego dnia, a jako że na mój ticket wysłany do supportu odpowiedzieli po 5 dniach (mimo, że miał najwyższy piorytet) na zbyt wiele nie miałem co liczyć. Podobnie jak w przypadku bazy danych. Dostałem info z supportu, że bazy nie da się odzyskać ponieważ typ tabel to InnoDB. Nie ma to jak posiadanie backupa …

Na szczęście kiedyś nie wiadomo z jakiego powodu zrobiłem sobie zrzut db, tak więc nie jest źle, wywietrzały tylko komentarze z dwóch ostatnich notek.

Reasumując:
primo: błąd nadal jest aktywny tak więc miłego psucia (tylko plis zacznijcie od jutra to sobie jeszcze dziś napiszę skrypt do auto backupowania bazy :))
secundo: support Progreso obsysa na maksa
tertio: jako, że System Eliminacji Studentów Jest Aktywny chwilowo notki nie będą się pojawiały :(. Jak tylko uda się przebrnąć przez to dziadostwo postaram się nadrobić zaległości :) w notatniku mam 12 tematów, tak więc jest o czym pisać :)
po czwarte :) zapewne 90% treści tej notki nie da się zrozumieć, sorki jest 6 więc mój mózg jeszcze nie działa :)

I na zakończenie :) wielkie dzięki wszystkim którzy dali mi znać, że z blogiem coś jest nie tak. Miło wiedzieć, że ktoś to czasem zagląda.Kategoria: Spam


6 komentarzy

 1. dr_bonzo napisał(a):

  :)

 2. Pawel napisał(a):

  Tobie chociaż ktoś się włamał – ja musiałem sobie sam w bazie pomieszać ;)
  (http://blog.pawelsobczak.pl/2008/skasuj-sobie-bloga)

 3. Michał "Bełdzio" Ławicki napisał(a):

  he he można i tak :-) co kto lubi ;-)

 4. Hash napisał(a):

  Nie martw się, jakieś dziecko neo znalazło w sieci skrypcik do skanowania stron i szpanuje. Kto normalny zostawiałby po sobie tak pokemonowy ślad? Mam pomysł, napisz do niego oficjalne podziękowanie, w formie żartu, tak, aby obrócić to w żart.

 5. marcin napisał(a):

  na 100% socjotechnika, a niżeli jakieś łamanie zabezpieczeń. Prawda jest taka, że dużo więcej włamań jest czysto socjotechnicznych. I co z tych nie wiadomo jakich metod do zabezpieczenia aplikacji webowej jak użytkownik z niej korzystający ustawi sobie hasło takie samo jak login, i do tego będzie logował się wszędzie gdzie tylko będzie dostęp do sieci bez zachowania jakichkolwiek środków ostrożności? np. w szkole, pracy, kawiarence, gdzie tylko.

  Co do dzieci NEO nie przesadzajcie, dzieci NEO to analfabeci wtórni, którzy nawet by nie zrozumieli takiego tekstu, jakby mieli screen’y do tego. Chyba, że była by to aplikacja działająca na zasadzie wklejania linka do strony i przycisku HACK.

 6. nie do konca, to byla jakas zorganizowana masówka :) tak wiec zapewne odpalil ktos jakiegos sploita i lecialo po sieci :)

Dodaj komentarz