Aplikacje internetowe

Bełdziowe spojrzenie na aplikacje internetowe

Książkowy błąd

o Onet

Grupa Onet jest czołową polską grupą działającą w obszarze Nowych Mediów. Jej aktywność skupia się przede wszystkim na rynku internetowym.

Portal Onet.pl powstał w czerwcu 1996 roku. W połowie 2001 roku Grupa Onet pozyskała jako strategicznego inwestora Grupę ITI stając się częścią największej w Polsce multimedialnej grupy, skupiającej także m.in. stacje telewizyjne Grupy TVN oraz sieć kin wieloekranowych Multikino. Od 31 lipca 2006 r. Grupa Onet stała się częścią Grupy TVN, w związku z nabyciem przez TVN S.A. („TVN”) kontroli nad Spółką. Grupa TVN jest czołowym prywatnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, którego akcje notowane są na GPW (symbol na GPW: TVN).

Do połowy października 2006 r. akcje Grupy Onet.pl S.A. były notowane na GPW. W konsekwencji ogłoszenia i przeprowadzenia przez TVN procedury Przymusowego Wykupu, akcje Spółki Grupa Onet.pl S.A. zostały wycofane z obrotu giełdowego z dniem 3 listopada 2006 r.

Od 28 lutego 2006 roku w związku z połączeniem Grupy Onet.pl SA z Onet.pl SA, portal funkcjonuje w ramach Spółki Grupa Onet.pl SA.

Onet.pl jest największym i najpopularniejszym multimedium w Polsce. Poza przychodami marketingowymi (reklama, e-commerce, reklama wyszukiwarkowa) osiąga przychody z usług świadczonych użytkownikom (płatne serwisy treściowe, usługi pocztowe i hostingowe, serwisy aukcyjne, ogłoszeniowe i towarzyskie, usługi telekomunikacyjne).

Od 2000 roku Onet.pl jest nieprzerwanie wiodącym podmiotem statystyk popularności krajowych portali a także liderem na rynku reklamy internetowej, z aktualnym udziałem na poziomie 35-39 procent wartości netto rynku krajowego (szacunki wg IAB Polska oraz innych podmiotów).

Marka Onet.pl jest najsilniejszą i najbardziej rozpoznawalną marką wśród polskich witryn internetowych. Jej silny status potwierdzają liczne nagrody, wyróżnienia, a także czołowe lokaty zajmowane w najbardziej miarodajnych zestawieniach.

O Polskie Książki Telefoniczne

pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne Sp. z o.o. obecne są na polskim rynku od 1993 roku. Udziałowcami pkt.pl są spółki z grup wydawniczych Interinfo i European Directories. pkt.pl to nowoczesna platforma oferująca szerokie spektrum produktów wydawniczych i multimedialnych, skuteczny sposób dotarcia do aktywnych konsumentów biznesowych i prywatnych oraz niezawodne źródło kompleksowych informacji o produktach, usługach i ich dostawcach. pkt.pl to także sprawdzony sposób na dotarcie do największej liczby odbiorców.

Błędy

Na stronie tej najpopularniejszej polskiej wyszukiwarki firm oraz jej Onetowej wersji możemy znaleźć błąd pozwalający na wstrzyknięcie kodów zarówno HTML jak i JavaScript

Przykład

PS ;-)

Wyszukiwarki PKT zamieszczone na stronach Interii oraz Wirtualnej Polski są odpowiednio napisane ;-)


Tagi: , , ,
Kategoria: Bezpieczeństwo, BugTraq


Dodaj komentarz